
| Parameter | Value |
|---|---|
| Max Operating Temperature | 125 °C |
| Packaging | Reel |
| RoHS | Compliant |
| Forward Current | 3 A |
| Forward Voltage | 450 mV |
| Max Repetitive Reverse Voltage (Vrrm) | 40 V |
| Forward Surge Current (Ifsm) | 50 A |
| Reverse Current | 2 mA |
Stock: 2
Distributors
pcbx
Unit Price$0.27427
Ext.Price$0.27427
| Qty | Unit Price | Ext.Price |
|---|---|---|
| 1 | $0.27427 | $0.27427 |
| 10 | $0.22243 | $2.22430 |
| 50 | $0.19696 | $9.84800 |
| 100 | $0.17441 | $17.44100 |
| 500 | $0.16189 | $80.94500 |
| 1000 | $0.15442 | $154.42000 |
